Organizator:

Partnerzy:

PGA - Polish Golf Awards 2016

 

WORLD AMATEUR GOLFERS CHAMPIONSHIP

IMPREZA GOLFOWA ROKU

 

World Amateur Golfers Championship to dziś największy amatorski turniej świata. Rozgrywany w ponad 40 krajach, od Brazylii po Wietnam. Patronem turnieju jest Arnold Palmer, legenda światowego golfa, siedmiokrotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych, wzór dla pokoleń graczy. W komitecie honorowym znajduje się Annika Sorenstam, sława szwedzkiego golfa.

 

World Amateur Golfers Championship, najstarszy cykliczny turniej golfowy w Polsce zyskał przez lata znaczną popularność. Pomysłodawcą jest sławny szwedzki hokeista, piłkarz, i doskonały golfista Sven Tumba Johansson. „Każdy golfista-amator może zostać mistrzem świata” - głosił i wdrożył ten śmiały pomysł w czyn.

 

Turniej World Amateur Golfers Championship jest rozgrywany w najbardziej atrakcyjnej dla amatorów formule. Wszyscy uczestnicy mają równe szanse, niezależnie od poziomu gry, dzięki temu, iż zawodnicy podzieleni są na sześć grup zaawansowania. Zwycięzcy poszczególnych grup eliminacji krajowych reprezentują Polskę na światowym finale.

 

W 2016 roku odbyła się 17. edycja turnieju World Amateur Golfers Championship w Polsce. W turniejach eliminacyjnych rozgrano ponad 1400 rund golfa. Wzięło w nich udział ponad 800 golfistów amatorów reprezentujących wszystkie kluby golfowe w Polsce.

 

W całym cyklu turnieju rozdano ponad 350 nagród. Do finału w drodze eliminacji zakwalifikowało się 310 golfistów. W finale krajowym wyłoniono 7-miu zwycięzców, którzy reprezentowali Polskę na światowym finale WAGC w Republice Południowej Afryki.

 

W Światowym finale WAGC biorą udział Reprezentanci 45 krajów. Spośród krajów europejskich, w klasyfikacji drużynowej, Polska zajęła wysokie 3. miejsce.

 

W 2017 roku odbędzie się 15 rund eliminacyjnych (14 w kraju i 1 w Hiszpanii) oraz turniej finałowy. Finał odbędzie się na dwóch polach golfowych: na podszczecińskim polu Binowo Park Golf Club oraz na polu golfowym Modry Las. Ten decydujący turniej znów wyłoni reprezentację polskiego golfa amatorskiego na finał światowy w sześciu grupach handicapowych: 0-5, 6-10, 11-15, 16-20, 21-25 i 26-36. Przyjadą najlepsi z około tysiąca golfistów, którzy podejmą wyzwanie i staną do rywalizacji w turniejach eliminacyjnych.

 

Organizator:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Zapraszamy do śledzenia aktualnie realizowanych działań:

2021 ABK Grupa. Wszelkie prawa zastrzeżone.