Organizator:

Partnerzy:

PGA - Polish Golf Awards 2016

 

WILLIAM SIWEK

OSOBA WPŁYWOWA W GOLFIE

 

"Serdecznie dziękuję wszystkim Państwu uczestniczącym w tegorocznej edycji rankingu PGA Polish Golf Awards za wyróżnienie mojej osoby tytułem -Najbardziej Wpływowy / Most Powerful 2017.

 

Moja przygoda z golfem w Polsce rozpoczęła się w 1991 r. Mile wspominaliśmy podczas ceremonii  tamte pionierskie czasy, kiedy trzema Klubami postanowiliśmy założyć Polski Związek Golfa, a w zawodach, gdziekolwiek się one odbywały, zawsze grało to samo grono golfistów.

 

Cieszy mnie, iż kilka moich pomysłów znalazło powszechna aprobatę w polskim świecie golfowym, jak na przykład zainteresowanie golfistów uprawianiem golfa również w dni powszednie. Ne tę potrzebę wymyśliłem "Środową Ligę Golfa", która w krótkim czasie, pod różnymi nazwami, przyjęła się w większości Klubów golfowych w Polsce.  Dobrze, kiedy trafione pomysły znajdują tak szeroki i pozytywny oddźwięk w środowisku.

 

Ocena moich działań wynika z pewnością z pozycji, którą postołowskie pole golfowe zajmuje w Europie. W niektórych rankingach zalicza się nas do pierwszej setki pól golfowych Starego Kontynentu spośród bez mała 7000 istniejących. Jesteśmy również drugim najdłuższym polem PAR 72 w Europie.

 

Na moje ręce przekazana została jednak nagroda,w której udział ma cała towarzysząca mi od ćwierć wieku ekipa, zaangażowana w realizację planów ulepszania pola. Jak wielu z Państwa wie, co roku odwiedzających nas Golfistów czeka innowacyjna niespodzianka. Podobnie jest również i w tym roku.

 

Szereg ciekawych pomysłów czeka jeszcze na realizację. Moja wizja pola golfowego z prawdziwego zdarzenia od początku polegała na zbudowaniu obiektu  potrafiącego oprzeć się ekstremalnym warunkom pogodowym. Niezatapialnego przez ulewy oraz odpornego na długie okresy suszy. Wizję tę zrealizowaliśmy w pełni. Myślę, że to z tego powodu Europejska Asocjacja Golfa oraz Polski Związek Golfa powierzają nam realizacje turniejów golfowych najwyższej rangi.

 

Przyznana nagroda mobilizuje mnie do jeszcze intensywniejszego działania na rzecz rozwoju Golfa w Polsce.

 

Życząc Państwu udanego sezonu golfowego pozostaję ze sportowym pozdrowieniem,"

 

William Siwek

Organizator:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Zapraszamy do śledzenia aktualnie realizowanych działań:

2021 ABK Grupa. Wszelkie prawa zastrzeżone.