Organizator:

Partnerzy:

PGA - Polish Golf Awards 2015

 

WACŁAW LASZKIEWICZ

TRENER ROKU

 

Niedawno, 13-go lutego, ukończył 62 lata z czego 50 lat poświęcił sportowi wyczynowemu. Uprawiał  judo, podnoszenie ciężarów i strzelanie sportowe (tu otarł się o kadrę olimpijską).

 

Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, później 10 lat spędził w wojskach desantowych, a następnie 20 lat służby poświęcił dalej sportowi wyczynowemu w jednym z największych klubów - w Wojskowym Klubie Sportowym “Flota Gdynia”. Był tam szefem szkolenia trenerów, a później jego dyrektorem.

 

W międzyczasie ukończył Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku i Akademię Golfa PGA Polska. Od 2006 roku zajmuje się nauczaniem gry wszystkich chętnych i trenowaniem zawodników wyczynowych.

 

Przez 10 lat pracy w Tokarach udało mu się wychować wielu czołowych zawodników kraju, w tym wielokrotnych medalistów mistrzostw Polski takich jak Michał Karczmarczyk, Tomasz Gajewski i obecni Maksymilian Biały, Filip Kowalski, Marysia Żrodowska i Jakub Dymecki. Drużyna Klubowa Juniorów od lat należy do najlepszych drużyn, a w ubiegłym roku zdobyli w końcu upragniony tytuł Klubowego Mistrza Polski.

 

"Uważam, że najlepszą wizytówką trenera jest poziom wyszkolenia i sukcesy jego wychowanków. Miałem przyjemność być szkolonym i trenowanym w wymienionych dyscyplinach przez najlepszych polskich trenerów i chyba stąd wziął się taki, a nie inny wzorzec trenera. Wymaga to jednak ogromnego poświęcenia, pracy i stworzeniu atmosfery budowania wspólnego dzieła... mistrzostwa.

 

Wybór mojej osoby na Trenera Roku 2015 uważam za jeden z największych sukcesów w moim życiu sportowym."

Organizator:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Zapraszamy do śledzenia aktualnie realizowanych działań:

2020 ABK Grupa. Wszelkie prawa zastrzeżone.